به وب سایت آنتن مرکزی اصفهان -ایمن پارسه خوش آمدید.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

خانه هوشمند به زبان ساده خانه ای است که در آن وسایل مختلف با هم  در ارتباط هستند و به وسیله یک سیستم مرکزی کنترل می شوند. به عنوان مثال کنترل دما، کنترل روشنایی، کنترل پرده ها، آیفونهای تصویری، قفل ها، کنترل سیستم آبیاری، سیستم پخش موزیک و …همگی از داخل و بیرون خانه قابل کنترل هستند .

اتصال این وسایل به یکدیگر با روش های و زبان های گوناگونی صورت می گیرد. به این زبان ها و روش های ارتباط تجهیزات با یکدیگر در یک خانه هوشمند پروتکل می گویند . که از جمله این پروتکل های خانه هوشمند می توانیم به این موارد اشاره کنیم . مانند: Z-Wave، KNX، Zigbee و Control4.

شما با اتصال به بستر اینترنت و در برخی از سیستم ها با استفاده از فناووری بلوتوث می توانید وسایل خانه هوشمند خود را کنترل کنید.

با استفاده از سیستم خانه هوشمند هنگام خروج از خانه نیاز نیست نگران خاموش کردن چراغها، قفل کردن درها، آب دادن به گلها، نشتی لوله های آب یا گاز، مسائل امنیتی ، سرقت منزل یا نظارت و مراقبت از فرد سالمند و یا کودک خود باشد.

با نصب تجهیزات خانه هوشمند و کنترل آن از طریق تلفن همراه از راه دور می توانید به بسیاری ازدغدغه های خود پایان دهید و با خیال راحت تر به خارج از منزل یا به سفر بروید.

همچنین می توانید برای انجام کارهای تکراری و از پیش مشخص ، زمان خاصی هم تعیین کنید. بنابراین می توانید با انجام این تنظیمات یک سری کارها را به سیستم بسپارید و سیستم آنها را به صورت خودکار انجام دهد.

یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند بهینه سازی در مصرف انرژی می باشد.

خانه هوشمند یا BMS می تواند در برگیرنده تمام سرویس های الکتریکی , مکانیکی , و حفاظتی ساختمان باشد. این سرویس ها شامل گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، آسانسور، نیروگاه برق اضطراری، پله برقی، کنترل روشنایی، دوربین مدار بسته، اعلام و اطفای حریق، کنترل تردد و … هستند.

با نصب یک خانه هوشمند شما می توانید به کمک تعریف سناریوهای متنوع به صورت دقیق و جزئی بسیاری از کارها را به صورت اتومات انجام دهید و استرس انجام کارهای روزمره و تکراری را در خانه یا محل کار نداشته باشید . مثلا ما هر روز صبح در یک خانه معمولی مجبور هستیم زمانی که بیدار می شویم پرده ها را کنار بزنیم سیستم تهویه را مناسب شرایط هوا تنظیم کنیم ، چای ساز یا قهوه ساز را روشن کنیم تا صبحانه را حاضر کنیم و یا شب ها در زمان خواب نیاز داریم پرده ها را بکشیم  ، چراغ ها را خاموش کنیم و… و یا در زمانی که یک میهمانی داریم باید یک سیستم پخش موزیک داشته باشیم یا نورپردازی کنیم و… ولی همه این کارهای روزمره و وقت گیر را می توانیم در یک لحظه با تعریف سناریو در خانه هوشمند انجام دهیم .

در یک خانه هوشمند امکان تعریف سناریوهای مختلفی مانند سناریو میهمانی ، سناریو صبح ، سناریو مطالعه و استراحت ، سناریو مسافرت و… وجود دارد و به کمک تعریف این سناریوها شما می توانید بسیاری از کارهای روزمره و تکراری را به صورت اتومات در زمان تعریف شده انجام دهید .

برای مشاوره و اجرای پروژه خانه هوشمند اصفهان با ما تماس بگیرید.

رفتن به نوار ابزار